Powered By Blogger

wtorek, 30 sierpnia 2011

Day 1

Pierwszy dzien US Open za nami. Kibiców w Polsce najbardziej interesował mecz Agnieszki Radwańskiej z siostrą Ulą. Niespodzianki nie było. Agnieszka wygrała 6-2 6-3. Największą sensacją było odpadnięcie Petry Kvitovej. Czeszka nie podjęła walki z solidną Rumunką Dulgheru 6-7 3-6. Starczyła dobra defensywa i regularność a Kvitova była bezradna. Czeszka nigdy nie miała dobrej odproności psychicznej oraz taktyki. Nie zawsze da się wygrać mecze samą siłą fizyczną. 3-setowy mecz rozegrała Maria Sharapova i Nadia Petrova. Rywalkami były odpowiednio: Watson oraz Chan. Bardzo ciekawy mecz rozegrała nadzieja tenisa w Ameryce - Mc Hale. Christina ograła Aleksandre Wozniak 6-3 6-7 6-4.

U panów wiele ciekawych spotkań. Sporym zaskoczeniem była porażka Thomaza Bellucciego. Kursy na Brazylijczyka szły w górę przez cały dzień i wiele osób sądziło, że jednak Bellucci może przegrać. Mimo, że wygrywał 2-0 w setach i miał przełamanie w 3 secie to przegrał nagle zapominając jak się gra w tenisa. To nie jedyna 5-setówka w dniu wczorajszym. Juan Carlos Ferrero wygrał 3-2 z Andujarem, Falla 3-2 z Troickim, Llodra 3-2 z Hanescu, Petzschner 3-2 z Ramosem. Żadnych problemów z rywalem nie miał Karlovic, Berdych, Tipsarevic, Cilic, Dolgopolov, Granollers, Monaco, Anderson, Fish, Tomic, Monfils oraz Stepanek. Kilku faworytów wygrało szczególnie łatwo. Stepanek 6-4 6-1 6-3 z Kohlschreiberem, Monfils 7-6 6-3 6-4 z Dimitrovem, Tomic 6-3 6-4 6-4 z Yanim, Fish stracił tylko 5 gemów z Kamke, Gasquet 6-4 6-4 6-0 ze Stakhovskym, Anderson stracił 4 gemy z Soeda, Monaco 7-6 6-2 6-2 z Seppim, Granollers 6-4 6-4 6-4 z Mallise.

Szczegółowe wyniki i statystyki na oficjalnej stronie turnieju. Do godziny 16:00 notka z typami na dziś. Dużo meczów singlowych, zaczynają też grać deblisci. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zagrają z parą Szabaz/Sweeting.