Powered By Blogger

poniedziałek, 14 lutego 2011

Łukasz Kubot - Latino Tour

Po mało udanym początku sezonu oraz występnie w Australian Open - Łukasz Kubot postanowił grać tam gdzie lubi czyli na piasku w Ameryce Południowej. Pierwszy turniej zaskaksująco udany lecz tak naprawde to mogło się skończyć znów na pierwszej rundzie bowie Edu Schwank robił wszystko aby przegrać wygrany mecz. Przełamywał pierwszy Polaka w każdym secie i ani razu nie dociągnął seta do końca. W partii pierwszej TB, w drugiej Argentyńczyk miał piłke meczową przy swoim podaniu a przegrał 5:7. W ostatniej odsłonie znów brak i szybka strata. Grając z takim rywalem nie sztuka jest wygrać. Dzień póżniej rywal innej klasy - Juan I. Chela. Kubot zaczął znakomicie. Wygrał pierwszego seta i przełamał rywala w drugim. Kiedy jednak Argentyńczyk obudził się z zimowego snu wynik się odwrócił. Trzeba jednak Polaka pochwalić za wole walki.

Teraz przed Łukaszem otwiera się szansa na lepszy wynik bowiem ma lepsze losowanie niż w Brazylii. Trafił w pierwszej rundzie na Pablo Cuevasa a wiadomo, że Urugwajczyk jest kompletnie bez formy. Co turniej to porażka w pierwszej rundzie i wydaje się, że to Kubot będzie faworytem tego meczu. Często z tej pozycji Polak zawodzi ale jeśli ogra Cuevasa to w drugiej rundzie czeka zwycięca meczu Jose Acasuso - Alex Dolgopolov. Argetyńczyk wraca po długiej nieobecności w rozgrywkach a Ukrainiec będzie zmęczony bowiem doszedł do finału w Costa do Sauípe. Mecz Kubota we wtorek, o wyniku poinformujey na blogu.